Drėgmės surinkėjų nauda

Naudingi patarimai, rekomendacijos iš profesionalų!
Norite gyventi namuose, kuriuose oras yra švarus ir grynas? Pirmiausiai pamatuokite drėgmės lygį. Įsitikinkite, ar jūsų patalpose drėgmės lygis atitinka rekomendacijas. Moksliškai įrodyta, kad sveikiausias ir geriausias drėgmės lygis yra nuo 40% - 60%. Jeigu nustatysite, jog drėgmės per daug (daugiau nei 60 proc.), jums reikalingas nedidelis, bet pakankamai galingas drėgmės surinkėjas. Jis panaikins perteklinę drėgmę jau per kelias valandas ir tikrai pajausite jaukumą bei gaivą. Maža to, šis prietaisas padės kovoti su pelėsiu ir įvairiais parazitais, kurie veisiasi drėgnose namo vietose.

Drėgmės surinkėjai (oro sausintuvai) paprastai būna dviejų tipų. Vienas jų – buitiniai drėgmės surinkėjai. Jie dažniausiai reikalingi namuose, kuriose nuolatos jaučiamas drėgmės perteklius. Kiti yra pramoniniai drėgmės surinkėjai, kurie dažniausiai naudojami statybose. Tačiau ne tik dėl šių priežasčių, drėgmės surinkėjai būna naudingi. Kuom dar oro sausintuvai gali mums būti naudingi?

  • Buitinių drėgmės surinkėjų nauda
Buitinis dregmes surinkejas Buitiniai drėgmės surinkėjai dirba tyliai ir efektyviai. Jie pašalina drėgmę namuose ir apsaugo juos nuo trijų pagrindinių drėgmę mėgstančių kenkėjų: dulkių erkių, pelėsio ir miltligės sukėlėjų. Virusai ir bakterijos taip pat mėgsta drėgmę ir šilumą, tad sukūrus nepalankią atmosferą jiems vystytis, galima atsikratyti ir didžiąją dauguma bakterijų ir virusų, kurie sukelia rimtas ligas.

Buitiniai drėgmės surinkėjai turi dar vieną didelį pliusą. Priešingai nei kai kurie kiti buities prietaisai, jie dirba pakankmai tyliai ir netrikdo ramybės.

Dar viena drėgmės surinkėjų funkcija – oro valymas. Oras perfiltruojamas ir į aplinką patenka švarus oras, be tam tikrų kvapų. Jei turėsite surinkėją patalpose, iš karto pajausite, kad oras yra grynesnis ir gaivesnis, be jokių puvimo ar sugedusio maisto kvapų.

Namuose yra nemažai metalinių daiktų. Esant drėgnam orui patalpoje, metaliniai daiktai sparčiai rūdija. Vertėtų pasirūpinti drėgmės surinktuvu ir garaže, kur stovi jūsų automobilis. Taip sumažinsite koroziją ir automobilis bei kiti metaliniai daiktai nesurūdys taip greitai.

Kai grindys medinės, o drėgmė namuose didelė, galite laukti itin nemalonaus svečio – medienos grybo. Jo išnaikinimas yra itin sudėtingas ir viskas baigiasi tuo, kad reikia ardyti visas grindis. Kai naudojate drėgmės surinkėją, pelėsis negauna pakankamai drėgmės ir nebesiveisia ar net žūva visiškai.

Namuose arba komercinėse patalpose turite oro kondicionierių? Jis taip pat turi drėgmės pašalinimo funkciją. Jei naudojates kondicionieriaus drėgmės pašalinimo funkcija, atkreipkite dėmesį, jog kondicionierius naudoja kur kas daugiau elektros energijos. Geriausia drėgmės perteklių sumažinti naudojantis drėgmės surinkėju, kurio elektros sąnaudos yra kur kas mažesnės nei kondicionieriaus. Pelesis

Pastebėjote, kad ant langų stiklo kaupiasi kondensatas? Reiškia drėgmės yra per daug. Jei nesiimsite priemonių, po kurio laiko pastebėsite, kad tinkas aplink langus pradeda skilinėti ir luptis. Esant normaliai drėgmei kondensatas ant langų nesikaupia ir langų ertmės nėra gadinamos.

Dažnai kamuojanti problema pasitaiko pas žmones, įsirengusius namuose stoglangius. Kondensatas ten nesilaiko ant stiklo, o teka žemyn ir laša iš karto ant grindų ar baldų, varva per sieną, o esant dideliems šalčiams net kartais užšąla. Tokią problemą drėgmės surinkėjai išsprendžia jau pirmomis naudojimo valandomis.


  • Pramoninių drėgmės surinkėjų nauda
Profesionalus dregmes surinkejas Pramoniniai drėgmės surinkėjai yra galingesni, nei buitiniai ir gali orą keisti patalpose iki 150 kv. m. (buitiniai – tik iki 70 kv. m). Šie prietaisai net turi specialias žarneles kondensato nuleidimui, kad talpos nepersipildytų.

Pramoninių drėgmės surinkėjų nauda yra milžiniška bet kuriuose namuose, kur vyksta vidaus apdailos darbai. Kai tinkuojamos, glaistamos ar dažomos sienos, ar betonuojamos grindys patalpoje būna labai daug drėgmės. Įjungus drėgmės surinkėją, drėgmė yra greitai pašalinama ir sienos bei grindys greičiau išdžiūva, statybiniai darbai gerokai pagreitėja, nereikia savaitėmis laukti, kol sienos ar grindys bus tinkamai išdžiuvusios. Taip pat didelis pliusas, jog neleidžiama kauptis drėgmei sunkiai prieinamose vietose, kur veisiasi pelėsis, grybas ar kiti parazitai.

Pramoniniai drėgmės surinkėjai yra naudojami namuose įvykus avarijai – pvz. užpylus grindis vandeniu. Nesvarbu, ar patys tai padarėte, ar kaimynai, ar gaisrininkai, gesinantys pora aukštų aukščiau degantį butą, drėgmę panaikinti reikia kaip įmanoma greičiau, kad galima būtų išvengti didesnių pasekmių, tokių kaip grindų iškelimo ar besiformuojančio pelėsio, ilgalaikės perteklinės drėgmės.

Rekomenduojame įvykus įvykiui su vandeniu, skubėkite ne tik viską išvalyti, bet ir išsinuomoti surinkėją, kad pavyktų išvengti didesnių kaštų tvarkant iškylusias problemas. O taip pat vykdant vidaus apdailą, geriausiai visus darbus atlikti kokybiškai patalpas džiovinant kiekvieno statybinio proceso metu t.y. prieš tinkavimą, po tinkavimo, glaistymo ar dažymo tinkamai išdžiovinti sienas, tam kad įsikėlus į savo naujuosius namus nejaustumėte dar 1-2 metus nemalonius perteklinės drėgmės pojūčius, kadangi drėgmė laikui bėgant vis po truputį išgaruos iš sienų.

Pasirūpinkite savo namų sveikata ir neleiskite jiems „susirgti“ dėl per didelės drėgmės. Drėgmės surinktuvas – puikus gydytojas.

Turinį kopijuoti ir platinti be mūsų raštiško sutikimo griežtai draudžiama. Cituojant tekstą būtina nurodyti nuorodą į šaltinį.


Grįžti prie straipsnių

KLIENTŲ ATSILIEPIMAI

Mūsų klientaiAdresas:

Gelvonų g. 50A, Šeškinė, Vilnius

Telefonas Vilnius:

+3706 111 8102 +3706 141 1049

Darbo laikas:

Pirmadienis - Penktadienis: 8:00 - 20:00
Šeštadienis - Sekmadienis: 10:00 - 15:00

Svarbu:

Būtina iš anksto susitarti dėl atvykimo pas mus!
*
*
*